fb-pixel

"Poběžím v Brně = co musím vědět před startem?"

9. květen 2018

"Poběžím v Brně = co musím vědět před startem?"

Abyste si svůj závodní den co nejvíce užili, sepsali jsme všechny informace, které před startem potřebujete vědět. V článku najdete ale i novinky, které jsme si letos připravili - takže letos vám na RunTour určitě nic neuteče! ;)

Runtouráci,

jsme rádi, že jste se rozhodli vyběhnout v letošním roce společně s námi, a že se uvidíme teď v Brně, kde závod startuje u Brněnské přehrady, a to v sobotu 12. května 2018. Aby vše proběhlo bez obtíží a všichni, hlavně ale vy, jsme si závod mohli užít na 100 % sepsali jsme všechny informace, které před startem potřebujete vědět.

První věcí je startovní balíček a jeho vyzvednutí... Abychom vám mohli vydat startovní balíček, je důležité, abyste znali své startovní číslo, které vám přišlo na email, pod kterým jste registrováni, na jeho základě Vám bude vydán startovní balíček. Případně s sebou mějte k výdeji startovních čísel občanský průkaz.

Startovní balíček si můžete vyzvednout v pátek 11. 5. v prodejně Intersport v Brně (OLYMPIA BRNO, U Dálnice 777, Brno-Modřice) od 15 do 19 hodin. Následně budete mít možnost výdeje i v den závodu od 8.30 v registračním stanu. Výdej startovních čísel končí vždy 30 min před startem daného závodu dospělých a 15 minut před startem daného dětského běhu.

Přijďte do zázemí závodu s dostatečným časovým předstihem, a to nejen kvůli vyzvednutí startovního balíčku, ale také z důvodu využití služeb úschovny. Vyhnete se tím čekání ve frontě.

Trasu závodu si můžete prohlédnout ZDE.

Ukončení výdeje startovních čísel – sobota 12. 5. 2018:

 • Dětský závod na 500 metrů do 9:45 hodin (2012–2018)
 • Dětský závod na 1 000 metrů do 10:10 hodin (2007–2011)
 • Dětský závod na 1 000 metrů do 10:35 hodin (2003–2006)
 • Dospělý závod na 5 km do 11.30 hodin
 • Dospělý závod na 10 km do 12:30 hodin

Výdej nových registrací na místě – sobota 12. 5. 2018:

POZOR, výdej nových registrací na místě v den konání závodu končí u dětských závodů 30 min
a u dospělých závodů 45 min před startem každého z běhů, tzn.:

 • 9:30 dětský závod, trasa 500 metrů (2012–2018)
 • 9:55 dětský závod, trasa 1000 metrů (2007–2011)
 • 10:20 dětský závod, trasa 1000 metrů (2003–2006)
 • 11:15 závod dospělých, trasa 5 km
 • 12:15 závod dospělých, trasa 10 km

Letošní NOVINKOU je možnost přeregistrace z osoby na osobu v den konání závodu ve stanu registrací. Tato změna je zpoplatněna částkou 150 Kč a lze ji provést u trati na 5 km od 8:30 do 11:00 a na 10 km od 8:30 do 12:00 hod. Přeregistrace jsou možné také od pondělí do čtvrtka v týdnu před samotným závodem. Zde je částka za tuto změnu stanovena na 100 Kč. Po jejím uhrazení bude startovní číslo převedeno na druhou osobu nebo jiný závod.

Časový harmonogram závodů – sobota 12. 5. 2018:

 • 10:00 start dětského závodu, trasa 500 metrů (2012–2018)
 • 10:25 start dětského závodu, trasa 1000 metrů (2007–2011)
 • 10:50 start dětského závodu, trasa 1000 metrů (2003–2006)
 • 11:15 vyhlášení výsledků dětských závodů
 • 11:30 tombola děti
 • 12:00 start závodu dospělých, trasa 5 km
 • 13:00 start závodu dospělých, trasa 10 km
 • 14:30 vyhlášení výsledků závodů na 5 a 10 km + tombola

Parkování pořadatel nezajišťuje!! Doporučujeme však zaparkovat na horním parkovišti u Přístaviště, kde je však za mírný finanční poplatek. Podívejte se na něj na mapě ZDE, kde se přesně nachází. Dolní parkoviště je zablokované a nepůjde ho k parkování využít. Proto doporučujeme parkovat u Penny Marketu před Brněnskou přehradou nebo v okolí sídliště.

Veřejnou dopravou se do zázemí závodu nejlépe dostanete tramvajemi číslo 1 a 3. Výstup doporučujeme ve stanici Přístaviště. Více o dopravním spojení najdete ZDE.

Každý účastník dětských i dospělých závodů dostane v cíli pamětní medaili a hned několik hodin po závodu si bude moci stáhnout zdarma své závodní fotografie a diplom se svým výsledným časem. Na trati bude umístěna fotozóna, kde získají běžci své unikátní běžecké fotky, stejně jako z cílové rovinky. Takže, úsměv prosím! Na závěr programu proběhne na pódiu tombola o věcné ceny, do které se mohou zapojit všichni účastníci závodu.

Tři nejlepší muži a ženy na tratích 5 a 10 kilometrů a nejrychlejší účastníci dětských závodů dostanou věcné ceny a budou oceněni při slavnostním ceremoniálu.

Letos si budeme v rámci celého seriálu RunTour rádi připomínat 100. výročí od založení Československé republiky a 25 let od založení samostatné České republiky. A to nejen skládáním medailí do tvaru republiky. Rozhodli jsme se totiž ocenit na každém z našich závodů 25. a 100. muže a ženu na 5 i 10 kilometrové trati. Vítězové získají kompresní podkolenky od partnera závodu společnosti Royal Bay. Tak prosím neodcházejte a vydržte s námi až do konce, třeba se na vás usměje štěstí :)

Občerstvovací stanice jsou na 2,5 km, 5 km a 7,5 km. Po doběhnutí je zajištěna pro závodníky voda, občerstvení a iontové nápoje.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na vystoupení mladého talentovaného umělce Romualda Klemma (13:30-14:15). Ve stanu Školy tejpování bude možnost se nechat otejpovat za symbolický poplatek. V zázemí závodu bude dětský koutek od společnosti LIDL, kde bude pro děti zajištěná zábava a hlídání. Radost jim udělá i maskot Rákosníček, se kterým se děti budou moci vyfotit. Stan České pojišťovny vám nabídne základy první pomoci a představí aplikaci Záchranka! A ve stanu společnosti Alpa budou probíhat masáže od zrakově postižených běžců z nadace Leontinka, a to po celý závodní program.

Po doběhu závodu bude mít každý možnost vyrýt si na medaili svůj čas a jméno, či cokoliv jiného. Stačí se zaregistrovat na webu a na místě ve stánku s rytím zaplatit 100 Kč.

BUTT CHALLENGE!!

RunTouráci, vzpomínáte si na loňskou sezónu a soutěž, kterou jsme pro vás v Českých Budějovicích připravili? Kolik zadků (rozuměj běžců) předběhnete, takovou máte slevu na merchandise z unikátní kolekce RunTour! Pořídili jste si čelenku nebo nákrčník? V Brně budete mít tuto možnost znovu na 10 kilometrové distanci. Po doběhu vám přijde sms s výší slevy, kterou budete moci uplatnit pouze v den závodu ve stanu RUNTOUR SHOP, do vyprodání zásob. Navíc si vylepšíte čas a užijete si spoustu zábavy! Tak držíme palce! :)

V rámci autogramiády se vám ve 14 hodin podepíše moderátorka TV Nova Iveta Kořínková a bavič Jakub Kohák.

Tak na viděnou na startu! Má smysl běžet!

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety