RunTouráka Vítězslava Trojana odvezla sanitka z Plzně, ale běhat bude dál

28. srpen 2017

RunTouráka Vítězslava Trojana odvezla sanitka z Plzně, ale běhat bude dál

Pan Vítězslav Trojan, hrdý a nadšený RunTourák, s námi běhá už od roku 2013. Vždy byl nadšeným sportovcem, hrával fotbal a občas podvečer chodil běhat. Před deseti lety s fotbalem skončil a přesídlil na turistiku, klidnější formu sportu. Odhodlaná kolegyně ho v roce 2013 přemluvila, aby s ní běžel svou první RunTour v Praze. A tak mu srdce přirostlo k RunTour a běhá s námi dodnes. V roce 2016 dokonce získal třetí titul RunTour Master. Ale teď už k jeho příběhu z letošního běhu v Plzni, který pan Trojan řekne svými slovy.

Ahoj RunTouráci,

i když opožděně, tak přece jsem se dostal k tomu, abych poděkoval všem (hlavně dvěma děvčatům, jak jsem se dočetl u příspěvku RUN TOUR Plzeň), kteří mi pomohli, nebo alespoň projevili snahu pomoci při závodu v Plzni, kdy mě postihla nemilá zdravotní příhoda. Nezkolaboval jsem, jak je uvedeno v článku, došlo k akutnímu ucpání cévy přivádějící krev do obou nohou. Vzhledem k tomu došlo k dočasnému ochrnutí. Ihned po tom, jak jsem odstoupil a lehl si na zem, byli u mě lidé ochotní mi pomoc, kteří zajistili první pomoc a zavolání záchranné služby. Během čekání na sanitku velké množství běžců projevila snahu pomoci, čehož si velice vážím a děkuji za to. Po převozu do nemocnice jsem se podrobil zákroku, při kterém mi byl dán do těla implantát a vše dopadlo dobře. Jak jsem se dozvěděl od ošetřujících lékařů, nebyl jsem prvním případem s podobným průběhem, neboť již dříve měli případy, kdy došlo k obdobné situaci a to i u výrazně mladších lidí, věnujících se sportu. Jak jsem již psal situace mě překvapila a to i s ohledem na to, že se pravidelně podrobuji lékařským prohlídkám. Jak jsem dozvěděl, tak k ucpání dochází bez zjevných příznaků a není tak téměř možné nastávající situaci předpokládat. Lékaři mě však ujistili, že nastalá situace není žádnou překážkou věnovat se sportu i nadále a bylo by chybou zanevřít na sport jako takový. Potrvá trošku delší dobu, než se opět budu moci zúčastnit dalšího běhu, ale pokud bude vše dobré a to zatím je, tak bych se mohl účastnit nějakého běhu již na jaře v příštím roce. Byl jsem trochu překvapen, když mi bylo lékaři sděleno, že i někteří výkonnostní sportovci se podrobili obdobnému zákroku a nadále se plně věnují sportu.

Ještě jednou tedy moc děkuji nejen pořadatelům, ale i všem běžcům za pomoc a těším se na shledání při některém dalším běhu. Přeji všem hodně zdraví, pohody, spokojenosti a radosti z běhu při závodech RUN TOUR.

S úctou Vítězslav Trojan - Praha

P.S. Vzhledem k tomu, že jsem z Prahy přijdu Vás RunTuráci podpořit alespoň jako divák při běhu v Praze.

Komentáře

Aktuality

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2
Ilustrace

Velká a Malá RunTour – výsledky 2017

Pořadí 10 km muži

 1. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5644 bodů
 2. Michal Vošvrda Michal Vošvrda 5478 bodů
 3. Rostislav Hypl Rostislav Hypl 5472 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Marcela Joglová Marcela Joglová 5680 bodů
 2. Kristina Mrázová Kristina Mrázová 4740 bodů
 3. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3104 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Václav Vandrovec Václav Vandrovec 7248 bodů
 2. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6288 bodů
 3. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6284 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Barbora Šambergerová Barbora Šambergerová 5560 bodů
 2. Lucie Skalová Lucie Skalová 5384 bodů
 3. Blanka Lochmanová Blanka Lochmanová 5120 bodů
top
Ilustrace: siluety